RSS

اميدوارم تيم ملي بسكتبال در جام‌جهاني قدرت ايران را به دنيا نشان دهد

جابر روزبهاني در مورد آخرين وضعيت جسماني‌اش اظهار داشت: اواسط اردو دچار مصدوميت شدم و نتوانستم ديگر در تمرينات تيم ملي شركت كنم. 2 عمل بر روي زانو‌هايم انجام دادم و شرايط سختي را پشت سر گذاشتم. اين بار تصميم گرفتم پيش از آنكه به ميادين بازگردم به بهبودي كامل برسم.
بازيكن ملي‌پوش ايران در مورد آخرين وضعيت تيم ملي گفت: تيم ملي نسبت به گذشته خيلي بهتر شده است و بازيكنان به هماهنگي خوبي رسيده‌اند.
وي در پاسخ به اين سوال كه چه احساسي دارد، نمي‌تواند در جام‌جهاني شركت كند، عنوان كرد: دوست داشتم در جام‌جهاني شركت كنم و اين آرزوي هر بازيكني است، اما سلامتي‌ام خيلي مهمتر از اين مسابقات است.
روزبهاني در مورد ارزيابي‌اش از عملكرد ايران در جام‌جهاني گفت: در جام جهاني بهترين و قوي ترين تيم‌ها شركت مي‌كنند؛ اما اميدوارم ملي پوشان بتوانند بازي‌هاي خوبي را به نمايش گذاشته و بسكتبال ايران را به دنيا نشان دهند. تيم ما جاي زيادي براي پيشرفت دارد.
وي در مورد اينكه گفته مي‌شود ايران فقط مقابل تونس شانس دارد، اظهار داشت: تيم تونس هم يكي از بهترين تيم‌هاي آفريقا است، اما اميدوارم بتوانيم با شكست دادن اين تيم نخستين پيروزي در جام‌جهاني را كسب كنيم.
بازيكن تيم ذوب‌آهن اصفهان در پاسخ به اين سوال كه كدام تيم قهرمان مي‌شود، گفت: به نظر من آمريكا شانس زيادي براي قهرماني دارد. در دوره گذشته هم كه اين تيم نتوانست قهرمان شود، با تيم اصلي خود حضور نداشت.
+ نوشته شده در دوشنبه 1 شهریور1389ساعت 6:28 توسط محسن شجاعی |

تيم‌هاي بسكتبال صربستان و كرواسي راهي فينال شدند

در ديدارهاي نيمه نهايي بسكتبال 3 نفره نخستين دوره المپيك نوجوانان جهان در سنگاپور ظهر امروز در قسمت پسران، صربستان با پيروزي 34 بر 29 برابر آمريكا، به ديدار نهايي صعود كند.
در ديگر ديدار اين مرحله، يونان در ديدار برابر كرواسي به برتري 33 بر 30 رسيد و راهي ديدار نهايي شد و حريف صربستان شد.

در قسمت دختران نيز چين و استراليا با برتري برابر كانادا و امريكا راهي ديدار نهايي شدند.
چين 28 بر 21 كانادا را شكست داد و استراليا مقابل آمريكا 25 بر 23 پيروز شد.
فينال و رده بندي اين مسابقات فردا برگزار مي‌شود.
تيم ايران هم امروز با شكست برابر فيليپين فردا بايد براي رسيدن به مقام يازدهم تلاش كند.
+ نوشته شده در دوشنبه 1 شهریور1389ساعت 6:26 توسط محسن شجاعی |

تيم بسكتبال دانشجويان ايران به تايوان اعزام مي‌شود

سومين دوره مسابقات بسكتبال دانشجويان آسيا از تاريخ 14 تا 24 مهرماه به ميزباني شهرتويان تايوان برگزار مي‌شود.
در حالي تيم دانشجويان ايران و مدافع عنوان قهرماني دوره قبل پا به اين رقابت‌ها مي‌گذارد كه كمتر از 2 ماه به آغاز مسابقات باقي‌مانده است و هنوز سرمربي كاروان اعزامي ايران مشخص نشده است.
بسكتباليست‌هاي دانشجوي ايران براي دومين بار در اين رقابت‌ها شركت مي كنند.
دومين دوره اين مسابقات كه در چين تايپه برگزار شده بود تيم بسكتبال دانشجويان ايران توانست عنوان قهرماني را به خود اختصاص دهد.
+ نوشته شده در دوشنبه 1 شهریور1389ساعت 6:25 توسط محسن شجاعی |

پشت دروازه‌هاي سه قاره

اولين بار در لندن بود كه انديشه برگزاري رقابت‌هاي جهاني بسكتبال شكل گرفت. سال 1948 و در حاشيه بازي‌هاي المپيك لندن، اعضاي فدراسيون جهاني (فيبا) در كنگره‌اي راي به برگزاري بازي‌هاي جهاني دادند.

قرار شد اين رقابت‌ها دو سال بعد از المپيك برگزار شود. سال 1950 بوينس آيرس آرژانتين، ميزباني اولين دوره رقابت‌هاي جهاني بسكتبال را بر عهده گرفت و از آن به بعد بازي‌هاي جهاني هر 4 سال يك بار برگزار شده است. فيبا از همان آغاز دغدغه برگزاري با كيفيت بازي‌ها را داشته و سعي كرده است بازي‌هاي جهاني را در اندازه المپيك برگزار كند. اين رقابت‌ها با 10 تيم آغاز به كار كرد و در سال‌هاي بعد به 12 و سپس 16تيم افزايش پيدا كرد. با گسترش بسكتبال در بين كشورهاي دنيا،از سال 2006 بازي‌ها با 24 تيم برگزار مي‌شود. امسال اين تعداد تيم در 4گروه و در 4 شهر تركيه به ميدان مي‌روند و براي نخستين بار تيم ملي بسكتبال ايران در اين رقابت‌ها شركت مي‌كند.

تيم ملي بسكتبال ششم شهريورماه اولين بازي تاريخ بسكتبال ايران را در بازي‌هاي جهاني برابر برزيل برگزار مي‌كند. پيش از اين بسكتبال ايران در بازي‌هاي ارتش‌ها، دانشجويان يا جوانان و اميد به رقابت‌هاي جهاني راه يافته بود، اما اين براي نخستين‌بار است كه تيم ملي بزرگسال ايران در بازي‌هاي جهاني به ميدان مي‌رود. تيم ملي بسكتبال با قهرماني در آسيا بين تيم‌هاي حاضر در بازي‌هاي تركيه جاي گرفت. حريفان ايران به غير از تونس، جملگي در بسكتبال دنيا مطرح و البته صاحب سبك هستند. ايران يكي از 4 نماينده بسكتبال آسيا با تيم‌هاي برزيل، كرواسي، تونس، آمريكا و اسلووني در استانبول بازي مي‌كند. تيم ما از قاره كهن به پشت دروازه‌هاي بسكتبال سه قاره رسيده است.

 

+ نوشته شده در یکشنبه 31 مرداد1389ساعت 7:31 توسط محسن شجاعی |

نيكخواه‌بهرامي: شايد جام‌جهاني بسكتبال را از دست بدهم

صمد نيكخواه بهرامي اظهار داشت: پس از بازگشت از اردوي تركيه در تمرين تيم ملي دچار آسيب ديدگي از ناحيه زانو شدم و چند روزي است كه استراحت مي‌كنم.
وي ادامه داد: در عكس‌برداري هايي كه از زانوي خود انجام دادم، مشكل خاصي ديده نشد؛ اما به هيچ وجه نيم توانم راه رفتن معمولي را انجام بدهم. درد دارم و پزشكان گفته‌اند كه بايد چند روزي استراحت كنم.
كاپتان تيم ملي بسكتبال گفت: قرار بود از روز شنبه تمريناتم را آغاز كنم؛ اما با دردي كه دارم، نمي‌توانم. آزمايش MRI را انجام داده‌ام و بايد منتظر نظر پزشكان بمانم. با اين شرايطي كه دارم، شايد جام جهاني را از دست بدهم. اميدوارم هرچه زودتر مشكلم برطرف شود.
وي گفت: تمرينات تيم ملي در آستانه جام‌جهاني به خوبي دنبال مي‌شود؛ اما متاسفانه آسيب ديدگي در تيم ملي زياد شده و دچار بدشانسي شده‌ايم. حامد آفاق كه به طور كلي اين مسابقات را از دست داد و من حدادي نيز با درد پا دست و پنجه نرم مي‌كنيم.
+ نوشته شده در یکشنبه 31 مرداد1389ساعت 7:29 توسط محسن شجاعی |

بسكتبال ايران براي رسيدن به مقام نهم به مصاف فيليپين مي‌رود

اين تيم پس از آنكه صبح امروز در ديدار براي رسيدن به مقام نهم تا دوازدهم برابر نيوزيلند به پيروزي رسيد، فردا براي كسب مقام نهم نخستين دوره المپيك نوجوانان جهان برابر فيليپين به ميدان خواهد رفت.
ملي‌پوشان ايران در ديدار مقابل نيوزيلند 29بر 17 به پيروزي رسيد.
فيليپين نيز براي رسيدن به اين مرحله آفريقاي مركزي را با با حساب 22 بر 13 شكست داد.

در ديدارهاي يك چهارم نهايي نيز تيم‌هاي صربستان،آمريكا، يونان و كرواسي با پيروزي برابر حريفان خود راهي نيمه نهايي شدند.
+ نوشته شده در یکشنبه 31 مرداد1389ساعت 7:28 توسط محسن شجاعی |

تيم ملي بسکتبال 3 نفره ايران از سد تيم نيوزلند گذشت

تيم ملي بسکتبال 3 نفره ايران در اولين دوره المپيک نوجوانان سنگاپور با نتيجه 29 بر 17 تيم نيوزلند را از پيش رو برداشت.

تيم ايران نيمه اول اين بازي را با نتيجه 17 بر 11 از حريفش پيش بود.

امير صديقي و محمد اوجاقي به ترتيب 15 و 8 امتياز در اين بازي براي تيم ايران بدست آوردند.

گفتني است، تيم ايران فردا به مصاف تيم فيليپن خواهد رفت و در صورت پيروزي در اين بازي براي کسب عنوان نهمي مسابقات به مصاف برنده بازي تيم هاي پورتوريکو و ترکيه خواهد رفت.

خاطرنشان مي شود، تيم ايران در دور مقدماتي با پيروزي مقابل تيم هاي مصر و پاناما و شکست برابر تيم هاي ليتواني و آرژانتين به جمع هشت تيم دوم راه يافت.

+ نوشته شده در یکشنبه 31 مرداد1389ساعت 7:25 توسط محسن شجاعی |

جام‌جهانی 2010 بسکتبال

تیم ملی ایران در جام جهانی در گروه "B" قرار دارد و با تیم‌های کرواسی، تونس، آمریکا، اسلوونی و برزیل هم گروه است.

ایران در بازی اول خود روز 6 شهریور89 از ساعت 19 به وقت تهران به مصاف برزیل می‌رود. سایر بازی‌های تیم ملی بسکتبال ایران به ترتیب با تیم‌های کرواسی، تونس، آمریکا و اسلوونی در روزهای 7، 8، 10 و 11 شهریورماه از ساعت 17 و 20 دقیقه به وقت تهران است. دیدارهای تیم ایران در شهر استانبول برگزار می شود و زمان دیدارهای آن به وقت محلی تنظیم شده است.

پانزدهمین دوره جام جهانی بسکتبال از روز 6 شهریور ماه در ترکیه برگزار می‌شود و تیم ایران به عنوان قهرمان آسیا نخستین حضور خود در این رقابت‌ها را تجربه خواهد کرد.

از اینها که بگذریم یکم در مورد تاریخچه مسابقات و کشورهای پر افتخار و رقبای کشورمان مثل آمریکا و برزیل و...چیزهاییم بدانیم بد نیست:

+ نوشته شده در یکشنبه 31 مرداد1389ساعت 3:15 توسط محسن شجاعی |

معرفی پستهای بازیکنان در بسکتبال

1 - گارد رأس یا Point guard، پست 1
گارد رأس نقشی مانند کارگردان در محل فیلمبرداری دارد چون بازیها را اعلام کرده و حمله را هدایت می کند. همچنین وظیفه دارد که توپ را به هم تیمی های خود که در بهترین موقعیت قرار دارند و می توانند امتیاز کسب کنند برساند و معمولا بهترین دریبل زن و پاس دهنده در تیم است. گارد رأسها معمولا کوتاه قدترین و سریعترین بازیکنان تیم هستند و اغلب به آنها گارد اول
one guard اطلاق می شود. گارد راسها را معمولا با چگونگی پخش توپ در بین بازیکنان تیم که به پاس منجر به گل یا assist می انجامد، می سنجند.

2- گارد شوتزن یا Shooting guard، پست 2
گارد شوتزن یا گارد دوم معمولا بدلیل قابلیت شوتزنی از راه دور و کسب امتیازات ناگهانی مورد توجه قرار می گیرند. این بازیکنان معمولا از گارد راسها بلند قدتر هستند و بیشتر از آنها نیز شوت می زنند. پست گارد شوتزن به پست 2 و یا گارد دوم و یا
off guard نیز شناخته می شود. (این بازیکنان عمدتا از قابلیتهای بالای دفاعی نیز برخوردارند)

3- فوروارد کوچک یا Small forward، پست 3
فوروارد کوچک عموما امتیاز آور قوی و مدافع مستحکمی است. چند بعدی بودن این بازیکن از خصوصیات عادی یک فوروارد کوچک است که باید به اندازه ای قد بلند و تنومند باشد که بتواند نزدیک به حلقه باشد اما از سوی دیگر به اندازه کافی سریع باشد تا قادر به انجام بازی پیرامونی هم باشد. این پست به پست 3 نیز شناخته می شود.

4- فوروارد قدرتی یا Power forward، پست 4
همانطور که از اسم آن نیز پیداست، این بایکنان معمولا بیشتر در شاخصهای فیزیکی بازی تبحر دارند: ریباند و دفاع. فوروارد قدرتی عموما از قوی ترین بازیکنان تیم از لحاظ جسمانی است و در پست 4 بازی می کند. به این بازیکن ممکن است بازیکن پست (بازیکنی که پشت به حلقه بازی می کند) نیز اطلاق شود باین معنی که زمان زیادی را در پست پائین (نزدیک حلقه) می گذراند.

5- بازیکن مرکزی یا Center، پست 5
بازیکن مرکزی یا سنتر بسیار مهم است زیرا در هر دو سوی زمین، تیم به او اتکا دارد. این بازیکن در حمله باید قادر به کسب امتیاز از داخل (نزدیک حلقه) بوده در حالیکه در دفاع نیز باید بلاک شوت و ریباند کند. بازیکن مرکزی معمولا بلند قدترین بازیکن تیم است و سنترهای
NBA حداقل 210 سانتیمتر بلندی قد دارند. سنتر بازیکن پست 5 است و اغلب به او big man و یا بازیکن پست post man اطلاق می شود.
+ نوشته شده در شنبه 30 مرداد1389ساعت 5:8 توسط محسن شجاعی |

2 تصویر از جابر روزبهانی و حامد حدادی

تصاویر زیر مربوط به دیدار محمود احمدی نژاد و بسکتبالیست های تیم ملی ایران است.

همانطوری که در تصاویر نیز مشخص است، تصاویرمربوط می شود به رویارویی آقایان حامد حدادی و محمود احمدی نژاد و رویارویی آقایان جابر روزبهانی و محمود احمدی نژاد است.

نکته ی بسیار مهم دیگری که در این تصاویر کاملا مشخص است ولی ممکن است از نگاه ها پنهان بماند، تفاوت چشمگیر اندازه ی کفش های دو طرف است! البته همانطوری که گفته شد در نگاه اول، بیشتر بینندگان محو تماشای اختلاف قد و قامت طرفین می شوند.

ضمن اینکه همانطوری که می دانید، آقایان حامد حدادی و جابر روزبهانی از جمله ی بازیکنان پست سنتر تیم ملی بسکتبال ما هستند که در حقیقت بلند قد ترین اعضای تیم ملی نیز به شمار می روند

  

 

+ نوشته شده در شنبه 30 مرداد1389ساعت 5:5 توسط محسن شجاعی |

پيروزي تيم بسكتبال سه نفره ايران بر پاناما

در ادامه مسابقات المپيک نوجوانان که در سنگاپور تيم ملی بسکتبال سه نفره ايران صبح امروز پاناما را مغلوب کرد.
در اين ديدار که ساعت ۶:۰۰ صبح به وقت تهران برگزار گرديد ملی پوشان نوجوان کشورمان موفق شدند تيم بسکتبال پاناما را با نتيجه ۲۱-۲۹ شکست دهد. با انجام اين مسابقه بازيهای ايران در مرحله مقدماتی به پايان رسيد. فردا دو بازی در اين گروه انجام خواهد گرفت که طی آن مصر با پاناما و ليتوانی با آرژانتين ديدار خواهند کرد که نتايج اين مسابقات تيمهای صعود کننده به مرحله بعدی را مشخص خواهد کرد. تيم ايران در حال حاضر با یک بازی بیشتر نسبت به سایرین در رده دوم گروه خود قرار گرفته و هنوز شانس کمی برای صعود به مرحله بعد دارد.

+ نوشته شده در جمعه 29 مرداد1389ساعت 5:10 توسط محسن شجاعی |

بسکتبال ايران باخت و شانس صعودش کم شد

با باخت تيم بسکتبال سه نفره ايران مقابل آرژانتين، اميدهاي اين تيم براي رسيدن در جمع هشت تيم پاياني رقابت‌ها به حداقل رسيد.

 رقابت‌هاي بسکتبال بازي‌هاي المپيک نوجوانان در سومين روز خود پيگيري شد و تيم ايران که با سابقه پيروزي برابر مصر و شکست مقابل ليتواني به ميدان آمده بود در ديداري نزديک و تماشايي با نتيجه 21 بر 24 مغلوب آرژانتين شد تا شانس هايش براي رسيدن به مرحله بعد کمتر شود.

در اين رقابت بسکتباليست‌هاي ايراني رقابت نزديک و پاياپايي را با يکي از بهترين تيم هاي بسکتبال دنيا انجام دادند. حتي در آخرين ثانيه بازي نيز اگرچه پرتاب سه امتيازي بازيکنان ايران به ثمر نشست اما از سوي داوران مورد قبول قرار نگرفت. اين مسئله حتي مورد اعتراض کادر ايران نيز قرار گرفت که اين اعتراض وارد نشد تا تيم ايران در عين شايستگي بازنده ميدان باشد.

 

در اين ديدار باز هم امير صديقي براي تيم کشورمان 13 امتياز به ثمر رساند تا امتيازآورترين بازيکن ميدان باشد. او در دو بازي پيشين نيز اين عنوان را کسب کرده بود.

تيم ايران فردا آخرين ديدار خود را با تيم پاناما انجام خواهد داد. از اين گروه دو تيم به مرحله بعدي صعود خواهند کرد که با توجه به دو شکست اخير ايران مقابل ليتواني و آرژانتين، شانسش براي رسيدن به مرحله بعدي به حداقل رسيده است.

+ نوشته شده در پنجشنبه 28 مرداد1389ساعت 12:40 توسط محسن شجاعی |

به زودی برمی گردم

به زودی برمی گردم
+ نوشته شده در چهارشنبه 6 مرداد1389ساعت 19:30 توسط محسن شجاعی |

10 بازيكن در سومين اردوي آمادگي تيم ملي بسكتبال سه نفره

جهت حضور در مسابقات المپيك نوجوانان سنگاپور
10 بازيكن در سومين اردوي آمادگي تيم ملي بسكتبال سه نفره

سومين اردوي آمادگي تيم ملي بسكتبال سه نفره جهت حضور در مسابقات المپيك نوجوانان سنگاپور از بعدازظهر روز سه شنبه 15/4/89 زير نظر مربيان اين تيم آقايان ابوالقاسم كياني و رضا رضازاده در سالن بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی برگزار خواهد شد.

بازیکنان دعوت شده ذيل می بایست بعدازظهر روز سه شنبه 15/4/89 در محل سالن بسكتبال آزادی تهران خود را به سرپرست تيم آقاي عنايت ا... آتشي معرفي نمايند.

اسامي دعوت شدگان:
امير صديقي تهران
آرمان زنگنه تهران
ميرمحمد ميرفتاحي تهران
سجاد مشايخي تهران
محمد اوجاقي تهران
اميراسماعيل طاهري كلاهدوز تهران (كرج)
عليرضا عليزاده خراسان رضوي
صالح فروتن خراسان رضوي
محمد حسين پور مازندران (بابل)
رسول مظفري چهارمحال و بختياري

+ نوشته شده در پنجشنبه 17 تیر1389ساعت 9:42 توسط محسن شجاعی |

دلیل موفقیت مایکل جردن

http://www.tribuneindia.com/2003/20030418/s5.jpg

مایکل جردن، بازیکن استثنائی بسکتبال، دلیل موفقیت خودش رو در یک جمله عنوان کرده.مایکل جردن گفته: در طول دوران بازیگریم بیشتر از 9000 پرتابم گلنشده، در حدود 300 مسابقه بازنده بودم، 26 بار به من اطمینان شد تاشوت پیروزی بخش تیمم رو انجام بدم اما ناموفق بودم و به دفعات همدر زندگیم شکست خوردم و اینها همه دلایل موفقیت من بودن.در این زمانه که خیلی ها سعی میکنند شکستشان را توجیه کنند ویا پیش از توجه به کاستی های خودشان ، دیگران را مقصر قلمداد می کنند و به همین دلیل هم بازار حاشیه سازی بسیار داغ شده است، این جمله از قول فردی که شاید یکی از موفق ترین ورزشکاران تاریخ می باشد، جالب و بسیارآموزنده به نظر می رسد .
+ نوشته شده در چهارشنبه 16 تیر1389ساعت 17:32 توسط محسن شجاعی |

هم گروهی ایران و آمریکا در جام جهانی بسکتبال 2010

تیم ملی بسكتبال ایران در مسابقات جام جهانی 2010 با تیمهای آمریکا، کرواسی، برزیل، تونس واسلوانی هم گروه شد.

ایران جام جهانی بسکتبال 2010

مراسم قرعه کشی رقابتهای جام جهانی بسكتبال در استانبول تركیه برگزار شد و تیم ملی ایران در كنار تیمهای آمریکا، کرواسی، برزیل، تونس واسلوانی در گروه B این رقابتها قرار گرفت.

گفتنی است تیم ایران پیش از این بر اساس تقسیم‌بندی فدراسیون جهانی در سید پنجم قرار گرفته بود. گروه‌بندی کامل 24 تیم شركت كننده در مسابقات جام جهانی 2010 به قرار زیر است:

* گروه A: صربستان، آرژانتین، اردن، آلمان، استرالیا و آنگولا

* گروه B : آمریکا، کرواسی، برزیل، تونس، اسلوانی وایران

* گروه C : یونان، چین، ترکیه، روسیه، پورتوریکو و ساحل عاج

* گروه D: لیتوانی، فرانسه، اسپانیا، کانادا، نیوزلند و لبنان

این مراسم در حالی با حضور نمایندگان 24 تیم حاضر در مسابقات برگزار شد كه "محمود مشحون" به همراه وسلین ماتیچ و صفا علی كمالیان به نمایندگی از ایران در این مراسم حضور داشتند.

لازم به ذکر است؛ مسابقات جام جهانی بسكتبال تابستان امسال به میزبان شهرهای استانبول، آنكارا، قیصریه و ازمیر برگزار می‌شود و از هر گروه چهار تیم به مرحله یک هشتم نهایی صعود می کنند.

گروه بندی جام جهانی بسکتبال 2010 ترکیه

+ نوشته شده در سه شنبه 15 تیر1389ساعت 14:33 توسط محسن شجاعی |

بازي برگشت فينال دسته اول بسكتبال ايران

سرنوشت قهرمان به بازي سوم كشيده شد

بازي برگشت فينال دسته اول بسكتبال ايران به سود پوياي تهران پايان يافت.

 تيم بسكتبال پوياي تهران با نتيجه 82 بر 67 در بازي برگشت فينال ليگ دسته يك بسكتبال، تيم راه و ترابري قم را شكست داد.

با توجه به نتايج به دست آمده در اين ديدار، سرنوشت قهرمان ليگ دسته اول بسكتبال به بازي سوم كشيده مي‌شود. بازي سوم دو تيم روز يكشنبه هفته آينده در قم برگزار خواهد شد.

+ نوشته شده در جمعه 17 اردیبهشت1389ساعت 12:58 توسط محسن شجاعی |

بازگشت "حامد حدادي" به ايران

مربي تيم ملي بسكتبال ايران گفت: "حامد حدادي" در حال حاضر در ايران است ولي به دليل اين كه مدتي از خانواده‌اش دور بوده مدتي را در اهواز مي‌گذراند.

http://64.130.220.65/Multimedia%5Cpics%5C1388%5C1%5CSport%5C38.jpg

صفاعلي كماليان اظهار كرد: حدادي از هفته آينده در تمرينات تيم ملي شركت مي‌كند. او قاعدتا بايد دوباره به تيم ممفيس ملحق شود اما فدراسيون در حال انجام هماهنگي است كه حدادي تابستان هم در اختيار تيم ملي باشد.

وي در خصوص وضعيت ارسلان كاظمي و پيوستن او به تيم ملي تصريح كرد: كاظمي مشغول كارهاي تحصيلي خود است و چون سال قبل در اختيار تيم ملي جوانان بوده امسال بايد زمان بيشتري به تحصيل اختصاص دهد. با اين حال او تا يك ماه ديگر به تيم ملي ملحق مي‌شود.

مربي تيم ملي بسكتبال به تمرينات آمادگي اين تيم اشاره و تاكيد كرد: در حال حاضر تيم‌هاي "الف و ب" در دو نوبت صبح و بعدازظهر تمرين مي‌كنند. يكي از برنامه‌هايي كه داريم، تقويت آمادگي جسماني بازيكنان است، به همين دليل تمرينات دووميداني، كارهاي با وزنه و تمرينات آمادگي جسماني را در دستور كار قرار داده‌ايم.

كماليان ادامه داد: در كنار تمرينات مختلف آمادگي جسماني، كارهاي تكنيكي و تاكتيكي هم انجام مي‌دهيم. اين تمرينات تا زمان اضافه شدن بازيكناني كه در اختيار مهرام هستند و ديگر بازيكنان تيم ملي ادامه پيدا مي‌كند. يك ماه طول مي‌كشد تا همه نفرات در اختيار تيم ملي قرار بگيرند.

وي ادامه داد: تمريناتي كه انجام مي‌دهيم تمريناتي است كه تيم ملي بايد پشت سر بگذارد. اما به دليل اين كه نفرات به مرور به تمرينات اضافه مي‌شوند مشكلي از اين لحاظ براي تيم ملي به وجود نمي‌آيد.

مربي تيم ملي در خصوص انتخاب نفرات تيم‌هاي الف و ب خاطر نشان كرد: نفرات اصلي تيم "الف و ب" به طور دقيق معرفي نمي‌شوند. چون اين نفرات ممكن است بين دو تيم جابه‌جا شوند. با توجه به برنامه‌هايي كه تيم "ب" در تابستان پيش رو دارد، ممكن است نفراتي از تيم "الف" به "ب" و از "ب" به "الف" بروند. اين برنامه با هماهنگي سرمربي تيم "ب" پيش مي‌رود تا اگر نفراتي جابه‌جا شدند مشكلي به وجود نيايد.

وي به مصدوميت تعدادي از بازيكنان حاضر در اردو اشاره و تاكيد كرد: در اين مرحله مصدوميت امري طبيعي است، زيرا به دليل فاصله گرفتن از ليگ و خارج شدن بازيكنان از آمادگي مطلوب، كسب آمادگي مجدد ممكن است مصدوميت‌هايي در پي داشته باشد. ولي آسيب‌ديدگي در تمرينات تيم ملي به حدي شديد نيست كه دوري طولاني مدت از اردو را پيش رو داشته باشد.

كماليان در مورد تغيير سرمربي تيم ملي بسكتبال چين گفت: چين در سال‌هاي اخير از نظر نتايجي كه مدنظرش بوده، چندان قوي ظاهر نشده است، به اين معني كه چين فرصتي پيدا نكرد تا نتايج مطلوبي كسب كند. آخرين مورد ناكامي‌هاي چين مربوط به مسابقات قهرماني آسياست كه ايران قهرماني را به دست آورد. بعد از بازي‌هاي آسيايي زمزمه‌هايي مبني بر ايجاد تغييرات در تيم چين شنيده شد. كادر فني تيم ملي ايران سعي مي‌كند با توجه به تغييراتي كه در تصميم‌گيري كادر فني چين به وجود مي‌آيد اين تيم را مجددا مورد شناسايي قرار دهد و تدابير لازم را در مسابقات آسيايي لحاظ كند.

+ نوشته شده در پنجشنبه 16 اردیبهشت1389ساعت 14:29 توسط محسن شجاعی |

مهرام، پتروشيمي را شكست داد

در بازي عقب افتاده سوپرليگ بسكتبال ايران، تيم مهرام تهران موفق شد پتروشيمي بندر امام را شكست دهد.

مهرام تهران با نتيجه 74 بر 67 از سد پتروشيمي بندر امام گذشت.

مهرام با اين پيروزي هجدهمين پيروزي فصل خود را رقم زد و بدون شكست در صدر جدول رده‌بندي دور مقدماتي سوپرليگ ايستاد.

پتروشيمي بندر امام نيز در پايان دور مقدماتي رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

گفتني است نتيجه اين مسابقه در جدول رده‌بندي تغييري ايجاد نكرد.

مهرام در مرحله پلي‌آف سوپرليگ بسكتبال هفته آينده به مصاف صبامهر قزوين مي‌رود و ذوب آهن با پتروشيمي ديدار مي‌كند.

+ نوشته شده در پنجشنبه 22 بهمن1388ساعت 14:38 توسط محسن شجاعی |

كلينيك مربي‌گري پيشرفته بسكتبال برگزار شد

كلينيك مربي‌گري پيشرفته بسكتبال تحت عنوان آخرين يافته‌هاي علمي بسكتبال در شهرستان بندر لنگه برگزار شد.

در اين كلينيك كه با حضور 56 مربي برگزار شد، آخرين يافته‌هاي علمي بسكتبال به مربيان جوان استان هرمزگان آموزش داده شد.

وحيد ابوالحسني، مربي و مدرس بين‌المللي بسكتبال، مربي‌گري اين كلاس را برعهده داشت و محمد بحري و محمود پاي توران مديريت اين كلاس را عهده‌دار بودند.

در پايان كلاس ازطرف فدراسيون بسكتبال ايران به تمامي شركت كنندگان گواهي شركت در كلينيك مربي‌گري پيشرفته بسكتبال اهدا شد.

مربي‌گيري پيشرفته بسكتبال از تاريخ دهم تا هفدهم بهمن تحت نظارت هيات بسكتبال شهرستان بندلنگه برگزار شد.

+ نوشته شده در پنجشنبه 22 بهمن1388ساعت 14:37 توسط محسن شجاعی |

رئيس فدراسيون بسكتبال: ورزش ايران به بسكتبال افتخار مي‌كند

جلسه هماهنگي مسابقات قهرماني بسكتبال اميدهاي كشور، روز سه‌شنبه در سالن بسكتبال مجموعه آزادي برگزار شد.

رئيس و دبير فدراسيون بسكتبال، رئيس كميته مسابقات و 29 تن از نمايندگان هيات‌هاي بسكتبال و استان‌ها در اين جلسه حضور داشتند.

در ابتداي اين جلسه محمود مشحون، رئيس فدراسيون بسكتبال ايران در سخناني، با افتخار آميز خواندن جايگاه ورزش بسكتبال در ايران گفت: با وجود همه مشكلات و كمبودها، بسكتبال ايران به جايگاهي دست پيدا كرده كه ورزش ايران به آن افتخار مي‌كند.

وي افزود: رده اميدها هميشه دغدغه ما بوده است. اين مسابقات برگزار مي‌شود تا جايگاه اميدها در بشكتبال مشخص شود و استان‌ها هم بتوانند توانايي خود را به نمايش بگذارند. وظيفه واقعي فدراسيون گسترش ورزش بسكتبال است و فدراسيون ازطريق برگزاري مسابقات اميدها وظيفه خود را انجام مي‌دهد.

رئيس فدراسيون بسكتبال به برقراري نظم و انضباط در روند رقابت‌هاي اميدها اشاره كرد و از نمايندگان هيات‌هاي استان‌ها خواست با رعايت كامل نظم و انضباط در طول مسابقات، شان ورزش بسكتبال را حفظ كنند.

در ادامه اين جلسه، نمايندگان هيات‌هاي بسكتبال استان‌ها به پيشنهادات خود را در رابطه با جدول گروه‌بندي مسابقات مطرح كردند.

رقابت‌هاي قهرماني بسكتبال اميدهاي ايران در 6 گروه 5 يا 6 تيمي برگزار مي‌شود و از هر گروه 2 تيم نخست در قالب 2 گروه 6 تيمي با هم رقابت مي‌كنند كه در پايان دو تيم نخست هر گروه رقابت‌هاي پلي‌آف را برگزار مي‌كنند.

+ نوشته شده در پنجشنبه 22 بهمن1388ساعت 14:36 توسط محسن شجاعی |

پس از صعود به پلي‌آف سوپر ليگ بسكتبال

پس از صعود به پلي‌آف سوپر ليگ بسكتبال،
سرمربي تيم پتروشيمي بندرامام:
شرايط سختي را پشت سر گذاشتيم

سرمربي تيم بسكتبال پتروشيمي بندرامام گفت: ما قطعا به قهرماني فكر مي‌كنيم.

محمد كسايي پور با اشاره به شرايط تيمش در دور مقدماتي سوپر ليگ بسكتبال ايران تاكيد كرد: ما ليگ را با يك مربي صربستاني شروع كرديم و در ابتدا افت و خيزهايي داشتيم، شرايط ما در ابتدا سخت بود، به طوري كه شانس كمي براي حضور در بين چهار تيم نخست داشتيم اما در نهايت توانستيم مقام سوم را به دست آورده و به كورس قهرماني بازگرديم.

وي ضمن اشاره به بازي عقب افتاده پتروشيمي مقابل مهرام اظهار داشت: براي اين بازي برنامه خاصي نداريم. ما با احتياط بيشتري بازي كنيم تا بازيكنان دچار آسيب‌ديدگي نشوند.

سرمربي تيم بسكتبال پتروشيمي افزود: سعي مي‌كنيم در بازي با مهرام شرايط بازيكنان خود را حفظ كنيم. زيرا بازي هفته آينده در مرحله پلي‌اف مقابل ذوب آهن اصفهان بسيار حياتي است.

وي ادامه داد: شايد از نظر افكار عمومي و كساني كه رقابت‌ها را دنبال مي‌كنند شانس يك تيم بيشتر و شانس يك تيم كمتر باشد اما هيچ تيمي بدون شانس قهرماني نيست، ما هم قطعا به قهرماني فكر مي‌كنيم.

كسايي پور ليگ برتر امسال را نسبت به سال‌هاي گذشته بسيار پربار دانست و گفت: تيم‌ها سازماندهي بهتري داشتند و با حضور بازيكنان خارجي خوب، ليگ امسال از سطح بالايي برخوردار بود.

سرمربي تيم بسكتبال پتروشيمي تصريح كرد: گرچه تعداد تيم‌هاي ليگ امسال كمتر بود و يك تيم هم از گردونه رقابت‌ها حذف شد اما از لحاظ كيفي ليگ خوبي را پشت سر گذاشتيم. به طوري كه به جز مهرام، بقيه تيم‌ها هيچ حاشيه امني نسبت به تيم‌هاي پايين‌تر نداشتند.

+ نوشته شده در پنجشنبه 22 بهمن1388ساعت 14:35 توسط محسن شجاعی |

شايد به مسابقات غرب آسيا برسم

ملي‌پوش بسكتبال ذوب‌آهن:
شايد به مسابقات غرب آسيا برسم
شكست برابر مهرام را جبران خواهيم كرد

ملي‌پوش تيم بسكتبال ذوب آهن گفت: تا پايان مسابقات ليگ نمي‌توانم براي ذوب آهن بازي كنم اما شانس حضور در رقابت‌هاي غرب آسيا را پزشكان برايم قائل شده‌اند و شايد به اين مسابقات برسم.

محمدرضا اكبري افزود: هنوز نتوانسته‌ام دليل مصدوميت‌هاي متوالي خود را در طول اين فصل بطور قطع متوجه شوم اما شايد بتوان دو سال استراحت نكردن و مرتب در اردوهاي مختلف بودن را يكي از عوامل آن عنوان كرد.

وي با اعلام اين مطلب كه اكثر مسابقات اين فصل را با مصدوميت بازي كردم عنوان داشت: دو ماه از فصل اين دوره مسابقات ليگ بسكتبال را با مصدوميت سپري كردم و با وجود آسيب ديدگي حاضر به كناره‌گيري از مسابقات نمي‌شدم و يكي از دلايل خوب بازي نكردنم در بعضي از ديدارها كه برخي علت آن را نمي‌دانستند همين موضوع بود.

اكبري درباره حضور بازيكنان جانشين خود در مسابقات پلي‌آف گفت: اگرچه نبود من در تيم با توجه به تلاش بيشتر بازيكنان آن‌قدرها مشكل‌ساز نشده است اما از آنجايي كه تيم‌ها در مرحله پلي‌آف مي‌توانند يك بازيكن خارجي جذب كنند، گرفتن بازيكن جديد و البته حرفه‌اي مي‌تواند به تيم كمك بيشتري كند.

وي ذوب آهن را تيمي منسجم‌تر نسبت به فصل قبل خواند و اظهار داشت: امسال ذوب آهن حرفه‌اي‌تر بازي مي‌كند و از آن شكست‌هاي بد فصل قبل اين تيم ديگر خبري نيست اما از آنجايي كه در اين فصل انتظارها از ذوب آهن به دليل نايب قهرماني سال پيش اين تيم بالارفته و همچنين كيفيت تيم‌هاي حاضر در ليگ نيز به دليل پخش نشدن بازيكنان ملي‌پوش بهتر شده است زيبايي كار بازيكنان ذوب آهن آن قدرها به چشم نمي‌آيد.

اكبري ذوب آهن را تيمي باتجربه خواند و تصريح كرد: برخلاف آنچه برخي شكست ذوب آهن در برابر مهرام را به كم تجربگي اين تيم نسبت مي‌دهند اعتقاد دارم كه بازيكنان ذوب آهن تجربه لازم را دارند چرا كه اين تيم داراي 5 بازيكن ملي‌پوش است و هيچ‌گاه نمي‌توان اين شكست را نشانه كمي ‌تجربه ناميد.

ملي‌پوش تيم بسكتبال ذوب آهن خاطرنشان ساخت: دلم روشن است كه باخت براي مهرام را جبران خواهيم كرد و براي رسيدن به اين مهم تنها كافي است كه در ادامه مسابقات بازيكنان ذوب آهن تمركز لازم را داشته تا بتوانند بازي خود را انجام دهند.

وي بسكتبال ايران را متفاوت با تمام دنيا عنوان كرد و افزود: آرزوي هر بسكتباليست ايراني بازي كردن در تيم‌هاي معتبر دنيا است اما از آنجايي كه "مدير برنامه بازيكن" در ايران جا نيفتاده است تنها عده معدودي موفق به بازي در خارج از ايران مي‌شوند.

اكبري با اشاره به جابر روزبهاني وي را يك استثنا در بسكتبال ايران خواند و اظهار كرد: جابر از لحاظ فيزيك بدني مناسب در بسكتبال ايران همتايي ندارد و شايد اگر هر كس ديگري جز جابر بود پس از عمل سختي كه برروي سرش انجام شد و سپس آسيب ديدگي زانو هيچ‌گاه به ورزش باز نمي‌گشت. اكنون نيز اگر برروي اين بازيكن بصورت خاص‌تر تمرين شود شگفتي بسكتبال ايران خواهد شد.

+ نوشته شده در پنجشنبه 22 بهمن1388ساعت 14:33 توسط محسن شجاعی |

رئيس كميته‌ي مسابقات فدراسيون بسكتبال

رئيس كميته‌ي مسابقات فدراسيون بسكتبال:
مشكلات ليگ طبيعي است،NBA هم حتي مشكل دارد

حسن نوربخش با اشاره به مشكلاتي كه در سوپرليگ بسكتبال امسال پيش آمد، گفت: با توجه به همكاري صميمانه تيم‌ها، مديران عامل، مربيان تيم‌ها، سرپرستان تيم‌ها، بازيكنان و زحماتي كه داوران متحمل شدند همه چيز خوب بود.

رئيس كميته‌ي مسابقات فدراسيون بسكتبال تاكيد كرد: چند مشكل كوچك در جريان ليگ پيش آمد كه طبيعي بود، حتي NBA هم با مشكلاتي مواجه مي‌شود اما در مجموع همه چيز خوب بود و اميدوارم تا پايان هم به خوبي ادامه پيدا كند.

وي به كيفيت بسيار خوب بازي‌ها اشاره و تصريح كرد: به جز چند بازي كه نتايج آن اختلاف زيادي داشت، نتايج خوبي داشتيم و تيم‌ها بازي‌هاي نزديك و با پاياپي ارائه دادند.

نوربخش، حاشيه‌هاي سوپرليگ امسال را بسيار كم دانست و افزود: به جز دويا سه موردي كه پيش امد، مشكل خاصي در اين زمينه نداشتيم.

رئيس كميته داوران فدراسيون بسكتبال در مورد زمان برگزاري بازي‌هاي پلي‌آف گفت: ما در هفته سوم رقابت‌ها، برنامه كامل بازي‌ها را تا پايان فصل به طور كامل در اختيار همه تيم‌ها قرار داديم اما به دليل شركت مهرام در جام شيخ راشد امارات مجبور شديم تغييراتي در برنامه به وجود آوريم.

وي ادامه داد: بازي‌هاي پلي آف از27 بهمن شروع مي‌شود و طبق برنامه اگر تمام بازي‌هاي پلي‌آف به بازي سوم كشيده شود، 16 اسفند ليگ برتر تمام مي‌شود.

رئيس كميته مسابقات فدراسيون بسكتبال ضمن اشاره به حضور تيم‌هاي ذوب آهن اصفهان و مهرام تهران در رقابت‌هاي باشگاه‌هاي غرب آسيا تصريح كرد: اين بازي‌ها از 17 اسفند به ميزباني مهرام در تهران برگزار مي‌شود.

نوربخش به انصراف تيم بسكتبال پاسارگاد شيراز از رقابت‌هاي سوپرليگ اشاره كرد و در پايان خاطرنشان كرد: ما نظر مساعدي نسبت به تيم پاسارگاد داشتيم اما متاسفانه اين تيم با مشكلات و بدشانسي‌هايي مواجه شد و نتوانست ليگ برتر را ادامه دهد. اميدوارم اين مساله دوباره تكرار نشود.

+ نوشته شده در دوشنبه 19 بهمن1388ساعت 22:23 توسط محسن شجاعی |

مرحله‌ي نيمه‌نهايي بسكتبال دسته يك بانوان برگزار مي‌شود

مرحله نهايي بسكتبال ليگ دسته يك بانوان با شركت چهار تيم در تهران برگزار مي‌شود.

تيم‌هاي تيام تهران، شركت گاز تهران، پويان تهران و فولاد مباركه سپاهان به مرحله نهايي بسكتبال ليگ دسته يك بانوان راه پيدا كرده‌اند.

اين رقابت‌ها از 28 بهمن به مدت سه روز در سالن حيدرنياي تهران برگزار خواهد شد.

*** برگزاري كلاس ارتقا داوري بسكتبال بانوان

كلاس ارتقا داوري بسكتبال بانوان از روز شنبه اول اسفند به مدت سه روز در بندرعباس برگزار مي‌شود.

داوران درجه دو و سه با شركت در اين كلاس يك درجه ارتقا پيدا مي‌كنند.

نايب رييس هيات بانوان بسكتبال استان هرمزگان مديريت اين كلاس را بر عهده دارد و فاطمه دهقان، مريم صابري و فاطمه خدايي مربيان اين كلاس هستند.

كلاس ارتقاء داوري كلاس بسكتبال با حضور 60 تا 70 داور درجه دو و سه برگزار مي‌شود.

+ نوشته شده در دوشنبه 19 بهمن1388ساعت 22:22 توسط محسن شجاعی |

برگزاري يازدهمين اردوي تيم ملي بسكتبال جوانان؛

تيم ملي بسكتبال جوانان ايران يازدهمين دوره اردوي خود را در قزوين برپا كرده است.

محسن صادق زاده، سرمربي تيم ملي بسكتبال جوانان در اين خصوص گفت: هيات بسكتبال قزوين از تيم ملي براي يك مرحله اردو دعوت به عمل آورد. در حال حاضر نيز با توافق فدراسيون يازدهمين اردوي خود را پشت سر مي‌گذاريم. شرايط و امكانات براي برگزاري تمرينات، خوبي و عالي است.

سرمربي تيم ملي بسكتبال جوانان افزود: بعد از اردوي دهم مجبور شديم به خاطر فصل امتحانات بازيكنان، اردو را مدتي تعطيل كنيم. بعد از آن هم مسابقه‌هاي المپياد ايرانيان برگزار شد كه جوانان بايد در آن شركت مي‌كردند. بنابراين بين اردوي دهم و يازدهم فاصله‌اي ايجاد شد.

وي ادامه داد: شرايط پيش آمدن موجب شد ما كمي از افكار و اهدافمان دور شويم. اما خوشبختانه با حضور واسلين ماتيچ، سرمربي تيم ملي بزرگسالان در اين اردو، شرايط به خوبي پيش مي‌رود و بازيكنان سعي مي‌كنند خود را به تفكرات ما نزديك كنند.

صادق زاده تاكيد كرد: هدف ما در اين اردو اين است كه در برنامه‌هاي دفاع و حمله به سطحي كه مورد نظرمان است برسيم. در آينده نيز اردوهايي با فاصله زماني كوتاه‌تر، در حدود يك ماه، 5 روز و نهايتا صد روز برگزار خواهيم كرد.

سرمربي تيم ملي بسكتبال جوانان از حضور اين تيم در مسابقه‌هاي چهار جانبه مراغه خبر داد و گفت: ما بعد از حضور در قزوين به مسابقه‌هاي دهه فجر مراغه اعزام مي‌شويم. در اين مسابقه‌ها يك تيم از مراغه، يك تيم از جمهوري آذربايجان و تيم جوانان ايران ما دو تيم شركت مي‌كنند.

صادق زاده همچنين به شركت تيم ملي بسكتبال جوانان ايران در مسابقه‌هاي قهرماني كشورهاي غرب آسيا اشاره و عنوان كرد: مسابقه‌هاي غرب آسيا اواخر فروردين‌ماه برگزار مي‌شود.

وي در پايان افزود: با توجه به اين كه تيم ايران سال گذشته در آسيا قهرمان شده، در اين دوره مي‌توانيم به صورت مستقيم در مسابقه‌هاي آسيايي شركت كنيم. اما با حضور در مسابقه‌هاي غرب آسيا هم مي‌توانيم تيم خود را ارزيابي كنيم و هم تيم‌هايي را كه در مسابقه‌هاي آسيايي حضور دارند محك بزنيم و براي آينده برنامه‌ريزي كنيم.

+ نوشته شده در دوشنبه 19 بهمن1388ساعت 22:21 توسط محسن شجاعی |

مهران حاتمي: نسبت به نتيجه‌ي بازي بي‌تفاوت بوديم!

مهران حاتمي پس از شكست تيمش در هفته هجدهم سوپرليگ بسكتبال ايران گفت: دو تيم نسبت به نتيجه بازي بي‌تفاوت بودند و همه تلاش خود را صرف بازي نكردند.

سرمربي تيم بسكتبال دانشگاه آزاد تهران تصريح كرد: با توجه به اين كه رده دو تيم در جدول مشخص شده بود و هر دو تيم در جمع چهار تيم دوم جدول جا داشتند، خود را براي بازي پلي‌آف آماده كرده بوديم.

حاتمي از عملكرد تيمش در ليگ برتر اظهار رضايت كرد و گفت: ما موفق شديم تيم‌هاي خوبي مثل صبامهر و پتروشيمي را شكست دهيم اما بازيكن خارجي ما، آلبرت مورينگ، بسيار دير به تيم اضافه شد و همين امر، قدرت تيم را كاهش داد.

وي ادامه داد: اگر اسپانسرهاي بيشتري از ليگ برتر حمايت مي‌كردند، بازي‌ها به گونه ديگري پيش مي‌رفت و نتيجه‌گيري‌ها متفاوت بود. ما سعي مي‌كنيم برنامه‌ريزي فصل بعد را طوري انجام دهيم كه در چهار تيم نخست قرار بگيريم. حق تيم دانشگاه آزاد است كه جزو چهار تيم برتر جدول رده‌بندي باشد.

تيم دانشگاه آزاد تهران براي كسب يكي از رده‌هاي پنجم تا هشتم در اولين بازي پلي‌آف خود به مصاف تيم لوله A.S شيراز مي‌رود.

+ نوشته شده در یکشنبه 18 بهمن1388ساعت 10:6 توسط محسن شجاعی |

از نظر قامت ضعيف‌تر از تيم دانشگاه آزاد بوديم

سرمربي تيم بسكتبال شهرداري گرگان با اشاره به بازي تيمش مقابل دانشگاه آزاد تهران گفت: تيم دانشگاه آزاد يك ويژگي مهم داشت كه آن بلندي قامت بازيكنان زير سبد بود.

محمدمهدي ايزدپناه در اين رابطه اظهار كرد: حامد سهراب‌نژاد و علي بهشتي را به دليل مصدوميت در اختيار نداشتيم. از نظر قامت از تيم دانشگاه ضعيف‌تر بوديم. براي اين كه بتوانيم اين نقص را جبران كنيم وقتي تيم دانشگاه با سه بازيكن بلند قامت وارد ميدان شد ما بازي سرعتي را در دستور كار خود قرار داديم تا بتوانيم از ضعف بازگشت بازيكنان بلند قامت به دفاع استفاده كنيم.

وي ادامه داد: دو تيم؛ بسكتبال خوبي انجام دادند. در نيمه اول هر دو تيم پا به پاي هم پيش رفتند. در شروع كوارتر سوم ما با تغيير تاكتيك در دفاع، دستور سرعت بازي را داديم و توانستيم نتيجه بازي را به نفع خود پيش ببريم.

سرمربي تيم شهرداري گرگان تصريح كرد: براي بازي در فصل بعد ليگ برتر هيچ برنامه خاصي براي تيم نداريم.

گفتني است تيم شهرداري گرگان كه در دور مقدماتي سوپرليگ بسكتبال ايران پنجم شده است بايد به مصاف توزين الكتريك كاشان برود تا در بازي‌هاي پلي آف يكي از مقام‌هاي پنجم تا هشتم ليگ برتر را به خود اختصاص دهد.

+ نوشته شده در یکشنبه 18 بهمن1388ساعت 10:5 توسط محسن شجاعی |

مرحله‌ي دوم ليگ برتر بسكتبال جوانان برگزار مي‌شود

مرحله‌ي دوم مسابقه‌هاي ليگ برتر بسكتبال جوانان باشگاه‌هاي ايران با حضور 6 تيم و با ميزباني پتروشيمي بندر امام برگزار مي‌شود.

مهرام تهران، توزين الكتريك كاشان، هيات بسكتبال شهركرد، پتروشيمي بندرامام، شهرداري گرگان و لوله A.S شيراز 6 تيم حاضر در اين رقابت‌ها هستند.

مرحله‌ي دوم ليگ برتر بسكتبال جوانان باشگاه‌هاي ايران از 30 بهمن تا 4 اسفند در جريان خواهد بود. اين بازي‌ها به صورت رفت و برگشت برگزار مي‌شود و چهار تيم برتر به مرحله نهايي راه پيدا مي‌كنند.

+ نوشته شده در یکشنبه 18 بهمن1388ساعت 10:4 توسط محسن شجاعی |

بدون پرداخت هيچ وجهي با بازيكنان تيم بسكتبال قرارداد بستيم!

نايب رييس هيات مديره‌ي باشگاه آرارات:
بدون پرداخت هيچ وجهي با بازيكنان تيم بسكتبال قرارداد بستيم!

نايب رييس هيات مديره باشگاه ورزشي آرارات در نشست خبري اين باشگاه گفت: بازيكنان تيم بسكتبال مردان آرارات به خاطر حفظ تيم آرارات در ليگ دسته يك حاضر شدند بدون دريافت وجه با ما قرارداد ببندند. در صورتي كه مبالغ هنگفتي به بازيكنان ساير تيم‌ها پرداخت مي‌شود.

هارميك زووليان ادامه داد: ما از طريق نمايندگان‌مان در مجلس شوراي اسلامي پيگيري‌هايي در مورد وضعيت مالي باشگاه انجام داده‌ايم و جلساتي هم با معاون رييس جمهور، شهرداري و سازمان تربيت بدني برگزار كرده و تا به حال نتايج مثبتي دريافت كرده‌ايم.

وي به تلاش‌هاي باشگاه آرارات براي تشكيل تيم فوتبال اين باشگاه اشاره كرد و گفت: هياتي براي زمينه‌سازي تشكيل مجدد تيم فوتبال آرارات تشكيل شده و برنامه اوليه هم مورد تاييد قرار گرفته است اما، مشكل اصلي ما بودجه است چون فوتبال نيازمند بودجه بيشتري است.

نايب رييس هيات مديره باشگاه آرارات ادامه داد: ما مسابقه‌هاي فوتسال با حضور 28 تيم برگزار مي‌كنيم. در تعطيلات نوروز هم به منظور استعداديابي و تشويق ورزش در مدارس، بازي‌هاي بين مدارس در دستور كار داريم.

زووليان يادآور شد كه چهل و يكمين دوره مسابقه‌هاي ارامنه در 10 رشته ورزشي، شهريور سال آينده برگزار مي‌شود.

در ادامه اين نشست خبري، رييس هيات ورزشي باشگاه آرارات نيز مشكلات مالي باشگاه را مطرح كرد و گفت: اگر از طرف سازمان تربيت بدني و فدراسيون بسكتبال حمايت شويم مي‌توانيم در سوپرليگ بسكتبال بازي كنيم.

آربي سركيسيان تصريح كرد: ما به حمايت‌هاي مالي مقطعي نياز نداريم بلكه مي‌خواهيم سازمان تربيت بدني يك بودجه سالانه به ما اختصاص دهد تا بر اساس آن برنامه ريزي‌هاي خود را انجام دهيم.

+ نوشته شده در یکشنبه 18 بهمن1388ساعت 10:3 توسط محسن شجاعی |